Aktualności i ogłoszenia

Kolejne cztery pracownie wychowania komunikacyjnego zostały wyposażone przez WORD w Koninie w pomoce dydaktyczne

Dnia 08 grudnia 2017 roku Piotr Korytkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie uroczyście przekazał na terenie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale kolejnym czterem szkołom podstawowym naszego regionu:

 

 

  1.   Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale – powiat koniński,
  2.   Szkole Podstawowej w Boleszczynie - powiat turecki,     
  3.   Zespołowi  Szkolno – Przedszkolnemu w Cieninie Zabornym – powiat słupecki,
  4.   Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej – powiat kolski,

pomoce dydaktyczne stanowiące wyposażenie pracowni wychowania komunikacyjnego.

 

W skład wyposażenia wchodzą m.in.: plansze ze znakami drogowymi, plansze prezentujące różne sytuacje drogowe, plansze „Bezpieczna Droga do Szkoły”, plansze – „Wychowanie komunikacyjne”, plansze „I pomoc – wypadek komunikacyjny”, 32 przenośne znaki drogowe, sygnalizator świetlny, broszury o tematyce brd,matę obrazującą przejście dla pieszych oraz trzy rowery z wyposażeniem. Wartość przekazanych pomocy to około 21.000,00 zł. 

 

Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale zaprezentowali bardzo ciekawą i pouczającą inscenizację związaną z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, która udowodniła, że przekazywanie wiedzy z zakresu wychowania komunikacyjnego w tej szkole stoi na wysokim poziomie, a otrzymane pomoce będą w pełni wykorzystywane przez kadrę pedagogiczną w dalszej pracy edukacyjnej. 

 

W sumie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie na przestrzeni jedenastu lat wyposażył 74 szkoły podstawowe w pomoce dydaktyczne.

 

Wróć

Certyfikaty