Aktualności i ogłoszenia

SAMORZĄDOWCY ZA KÓŁKIEM PO RAZ DZIESIĄTY

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Urzędem Miasta w Słupcy oraz Komendą Powiatową Policji w Słupcy już po raz dziesiąty zorganizował w dniu 26 listopada 2016 roku „X SAMOCHODOWY RAJD NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW”.

 

 

W rajdzie udział wzięło 11 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego, kolskiego oraz słupeckiego.

Siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie była miejscem zbiórki uczestników rajdu. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny składający się z siedemnastu pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz z historii motoryzacji. Kolejną konkurencją była „jazda egzaminacyjna”, która polegała na wykonaniu w jak najkrótszym czasie na placu manewrowym zadań egzaminacyjnych kat. B, czyli jazda pasem ruchu do przodu i tyłu („jazda po łuku”) oraz ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

Punktualnie o godzinie 1018 z parkingu konińskiego ośrodka egzaminacyjnego na trasę rajdu wyruszyła pierwsza drużyna.

Wyznaczona trasa o łącznej długości około 54 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Kazimierz Biskupi, gminę Golina, gminę oraz miasto Słupca. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta powinny zameldować się w określonym limicie czasu.

Meta trasy wyznaczona była na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz  Targowiska Miejskiego, gdzie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.

Najlepszą drużyną rajdu okazała się drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie (kierowca – Paweł Figurski, nawigator – Karol Baranowski), która zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie

Drużyna reprezentująca Urząd Gminy i Miasta w Rychwale (kierowca – Michał Drewniacki, nawigator – Marek Grabiński) zajęła drugie miejsce i otrzymała Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy, zaś trzecie miejsce zajęli zawodnicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie (kierowca – Roman Bednarek,  nawigator – Justyna Wesołowska), którzy otrzymali puchar Burmistrza Miasta Słupcy.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie oraz Urząd Miasta w Słupcy.

Wróć

Certyfikaty