Aktualności i ogłoszenia

SAMORZĄDOWCY ZA KÓŁKIEM PO RAZ DWUNASTY

WORD w Koninie wspólnie z Urzędem Miasta w Kleczewie oraz KMP w Koninie już po raz dwunasty zorganizował dniu 13.10.2018r. „XII SAMOCHODOWY RAJD NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW”.

W rajdzie udział wzięło 8 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego oraz słupeckiego.

Siedziba WORD w Koninie była miejscem zbiórki uczestników rajdu. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny składający się z siedemnastu pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz z historii motoryzacji.

Kolejną konkurencją był „PRZEJAZD NAWIGACYJNY”. Wyznaczona trasa o łącznej długości około 56 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Kazimierz Biskupi, gminę Golina oraz Kleczew. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta musiały zameldować się w określonym limicie czasu.

Meta trasy wyznaczona została na terenie „Kleczewskiej Malty”, gdzie policjanci z KMP w Koninie przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.

Najlepszą drużyną rajdu okazała się drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie (kierowca – Paweł Figurski, nawigator – Karol Baranowski), która zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Puchar Dyrektora WORD w Koninie oraz Burmistrza Kleczewa. Drużyna reprezentująca UGiM w Sompolnie (kierowca Karol Malinowski, nawigator – Monika Brzoska) zajęła drugie miejsce i otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie, zaś trzecie miejsce zajęli zawodnicy UGiM w Rychwale (kierowca – Michał Drewniacki, nawigator – Marek Grabiński).

Ponadto Pan Karol Baranowski, kierowca załogi reprezentującej Starostwo Powiatowe w Koninie w najkrótszym czasie pokonał tor samochodowy i otrzymał nagrodę oraz Puchar ufundowany przez właściciela firmy Rolplan za zajęcie I miejsca w konkurencji sprawnościowej jazdy samochodem.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary.