Aktualności i ogłoszenia

ROZEGRANO JUŻ JEDENASTY RAJD SAMOCHODOWY NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Urzędem Miejskim w Sompolnie oraz Komendą Miejską Policji w Koninie już po raz jedenasty zorganizował w dniu 25 listopada 2017 roku „XI SAMOCHODOWY RAJD NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW”.

W rajdzie udział wzięło 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego, kolskiego oraz słupeckiego.

Siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie była miejscem zbiórki uczestników rajdu. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny składający się z siedemnastu pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz z historii motoryzacji.

Kolejną konkurencją był „PRZEJAZD NAWIGACYJNY” załóg zgodnie z obowiązującymi „zasadami opisów nawigacyjnych”. Załogi startowały z parkingu konińskiego ośrodka egzaminacyjnego.

Wyznaczona trasa o łącznej długości około 53 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Kramsk, gminę Ślesin, gminę Wierzbinek, gminę oraz miasto Sompolno. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta musiały zameldować się w określonym limicie czasu.

Meta trasy wyznaczona była na terenie Urzędu Miejskiego w Sompolnie, gdzie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.

Najlepszą drużyną rajdu okazała się drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie (kierowca – Paweł Figurski, nawigator – Karol Baranowski), która zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Drużyna reprezentująca Urząd Gminy i Miasta w Rychwale (kierowca – Michał Drewniacki, nawigator – Marek Grabiński) zajęła drugie miejsce i otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie, zaś trzecie miejsce zajęli zawodnicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie (kierowca – Roman Bednarek,  nawigator – Karol Malinowski), którzy otrzymali puchar Burmistrza Miasta Sompolno.

Ponadto Pan Karol Baranowski, kierowca załogi reprezentującej Starostwo Powiatowe w Koninie w najkrótszym czasie pokonał tor samochodowy i otrzymał Puchar ufundowany przez Dealera Kia Motors Konin Ryszard Nowicki za zajęcie I miejsca w konkurencji sprawnościowej jazdy samochodem.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Urząd Miejski w Sompolnie oraz Dealera Kia Motors Konin Ryszard Nowicki.

Wróć

Certyfikaty