Aktualności i ogłoszenia

Finał Wielkopolski XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych

W dniu 16 maja 2023 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie miał miejsce Finał Wielkopolski XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju wystartowało 188 uczniów z 54 szkół z terenu całej Wielkopolski , a patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewoda Wielkopolski. Konkurs rozegrano w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej 10-12 lat – wystartowało 26 drużyn, w drugiej powyżej 12 lat – 28 drużyn.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w czterech konkurencjach:

TEST część teoretyczna turnieju polegała na rozwiązywaniu przez zawodników testu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym;

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO – jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego wylosowaną trasą, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego;

TOR SPRAWNOŚCIOWY – uczestnicy zawodów musieli wykazać się jak największą precyzją w pokonywaniu przygotowanego toru rowerowego zawierającego osiem przeszkód oraz

UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

W grupie wiekowej 10-12 lat zwy ciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Czarnkowie, drugie miejsce zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa w Złotowie, zaś trzecie Szkoła Podstawowa w Rychwale. Drużyny otrzymały puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W drugiej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Kostrzynie, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Gieczu, zaś trzecie Szkoła Podstawowa w Sypniewie.

Drużyny otrzymały puchary Wojewody Wielkopolski. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie Piotr Florek ufundował puchary dla najlepszych zawodników finału w poszczególnych grupach wiekowych.

W pierwszej grupie wiekowej najlepszym zawodnikiem został uczeń Szkoły Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie, zaś w drugiej uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Rawiczu Sarnowie.

 

https://fb.watch/kJALj8_3X9/  - KNTV24 - Najlepsi z najlepszych w Wielkopolsce zmierzyli się podczas 44 Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego, który odbył się w Koninie.

 

https://youtu.be/mwHG79MxWEE - Telewizja Wielkopolska - Wielkopolscy uczniowie wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Wróć

Certyfikaty