Aktualności i ogłoszenia

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie-Chorzniu zorganizował dnia 09.05.2017 roku Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych - powiat koniński ziemski i grodzki.  

W zawodach udział wzięły 24 drużyny - 13 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 11 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach:

a)      TEST  Z ZAGADNIEŃ DOTYCZĄCYCH ZASAD I PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO

b)      TEST SKRZYŻWOANIA

c)      MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

d)     TOR SPRAWNOŚCIOWY

e)      UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

 

Wśród szkół podstawowych miasta Konina pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Nr 1 w Koninie, zaś wśród szkół gimnazjalnych - Gimnazjum nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Koninie.

Wśród szkół podstawowych powiatu konińskiego pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Zespole Szkół w Rychwale, zaś wśród szkół gimnazjalnych - Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie.

 

Ww. drużyny zakwalifikowały się również do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowa nr 9 im. Mieszka I ul. Staszica 5 w Gnieźnie.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i dyplomy, zaś opiekunowie drużyn podziękowania za przygotowanie uczniów do zawodów.

Wróć

Certyfikaty