Aktualności i ogłoszenia

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie-Chorzniu zorganizował dnia 15.05.2018 roku Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wśród szkół podstawowych i gimnazjalnych - powiat koniński ziemski i grodzki.  

W zawodach udział wzięły 24 drużyny - 15 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 9 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach:

a)      TEST  Z ZAGADNIEŃ DOTYCZĄCYCH ZASAD I PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO

b)      TEST SKRZYŻWOANIA

c)      MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

d)     TOR SPRAWNOŚCIOWY

e)      UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

 

Wśród szkół miasta Konina zarówno w grupie szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężyły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie.

 

Wśród szkół powiatu konińskiego najlepsze okazały się drużyny reprezentujące: Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Rychwale (kategoria szkoły podstawowe) oraz Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie (kategoria szkoły gimnazjalne).

 

Ww. drużyny zakwalifikowały się również do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja 2018 roku w Szkole Podstawowa w Chojnie, 63-921 Chojno 6A .

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i dyplomy, zaś opiekunowie drużyn podziękowania za przygotowanie uczniów do zawodów.

Wróć

Certyfikaty