Aktualności i ogłoszenia

Akcja „Piłem – nie jadę”

 W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Koninie powtórzył przeprowadzoną na początku wakacji akcję pod hasłem "Piłem - nie jadę”. Akcja przeprowadzona została na terenie Konina w dniu 30 sierpnia 2016 roku.

 

Głównym cele zorganizowanego przedsięwzięcia było wyeliminowanie z ruchu kierowcówporuszających się po drogach pod wpływem alkoholu oraz propagowanie trzeźwości wśród zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 

W trakcie kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie – Piotr Korytkowski wręczał kierowcom jednorazowe alcoholtesty. Otrzymany alcoholtest kierowca będzie mógł mieć zawsze przy sobie i gdy tylko pojawi się wątpliwość, będzie mógł sprawdzi, czy może usiąść za kierownicą. Ponadto wręczano kierowcom profesjonalne „Oświadczenia sprawcy”, które bardzo przydatne są, gdy wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego zgadzają się co do jego przebiegu i winnych.

Wróć

Certyfikaty