Aktualności i ogłoszenia

Pierwszaki błyszczą na drodze

W dniach 13 oraz 14 września 2016 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie odbyły się zajęcia prewencyjne dla dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z powiatu konińskiego oraz miasta Konina pod hasłem ,,Pierwszaki błyszczą na drodze”

 

 

Dla uczestników zajęć przygotowano wiele konkursów i zabaw edukacyjnych mających na celu zapoznanie z sytuacjami zagrożenia, uświadomienie ważności przestrzegania przepisów bezpieczeństwa. Dzieci poznawały zasady prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojeździe (symulator zderzeń), zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużą atrakcją cieszyły się zajęcia z psem policyjnym oraz tory przeszkód przygotowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz Komendę Miejską Policji w Koninie. Technik kryminalistyki pobierał odciski palców. Ponadto dzieci mogły zapoznać się z pojazdami Policji, Straży Pożarnej oraz pojazdami egzaminacyjnymi.

 

Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało element odblaskowy, dzięki któremu będzie bezpieczniejsze na drodze.

 
Organizatorami zajęć byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Komenda Miejska Policji w Koninie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

 

W zorganizowanych zajęciach uczestniczyło około 800 dzieci.

Wróć

Certyfikaty