Aktualności i ogłoszenia

Uwaga! - Zapisy przez Internet

Informujemy, iż z dniem 01.09.2014 WORD w Koninie umożliwił za pośrednictwem strony www.info-car.pl zapis na egzamin państwowy przez Internet. Na w/w stronie wystarczy założyć  dedykowane konto oraz wybrać WORD w Koninie. Następnie z listy dostępnych terminów można zarezerwować konkretną datę i godzinę egzaminu. Za dokonaną rezerwacje można zapłacić kartą płatniczą lub przelewem internetowym realizowanym przez eCard. W  kolejnym etapie należy oczekiwać na potwierdzenie przez pracownika BOK zapisu na wybrany przez siebie egzamin lub ewentualnego komunikatu o konieczności uzupełnienia brakujących informacji. (Operator usługi PWPW S.A. pobiera dodatkowo 2 PLN za każdą płatność elektroniczną realizowaną za pośrednictwem strony info-car.pl).

Uwaga! - Obsługa kart elektronicznych

Informujemy, iż z dniem 01.09.2014 WORD w Koninie umożliwił zapłatę za egzamin państwowy kartami do płatności elektronicznych (Visa/MasterCard).System płatności elektronicznych obsługiwany jest przez eCard/PWPW (Koszt dokonania każdej operacji płatności elektronicznej będzie dodatkowo obciążony kwotą w wysokości 2 PLN).

Rajd Rowerowy 2014

W piękną, słoneczną, wrześniową sobotę (20 września 2014 roku) około tysiąca rowerzystów wzięło udział w zorganizowanym już po raz siódmy rajdzie rowerowym „VII Konińska Masa Rowerzystów, czyli Konin bez samochodu 2014”. Rajd został zorganizowany w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”.

VII Konińska Masa Rowerzystów

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi-Aktywni”   w Koninie oraz Komenda Miejska Policji  w Koninie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu organizuje dnia 20 września 2014 roku w godzinach 9:15–16:30 rajd rowerowy pod nazwą „VII Konińska Masa Rowerzystów” 2014 - czyli Konin bez samochodu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rajdzie.

Elementy odblaskowe

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie przypomina, że "Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku" - (Dz. U. z 2013 poz. 991)

Certyfikaty